Esen İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi 1995 yılında kurulan, altyapı ve üstyapı taahhüt işlerinde hizmet veren Elazığ merkezli bir firmadır. Şirket Müdürü Kaya Erdem, Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi - İnşaat Mühendisliği (1987) bölümü mezunudur. 1988-1992 yılları arasında İller Bankası’nda İnşaat Mühendisi olarak çalışıp, 1995 yılından günümüze güvenilir, kaliteli, dürüst, çalışkan personel ve yönetici hizmet anlayışını Esen İnş. Taah. San. ve Tic. Ltd. Şti. bünyesinde bütünleştirerek gün geçtikçe büyüyen firmamız,üstün hizmet ve özveri ahlakı ile Türkiye’nin muhtelif yerlerinde yenilik ve deneyimlerini tecrübesiyle inşaat sektöründe yerini almıştır.
İŞ POLİTİKAMIZ
  Şirketimizin uzun vadeli ve sürekli başarısında en etkili faktör olduğuna inandığımız hizmet kalitemizin üstünlüğünü sürekli kılabilmektir. Şirketimizin vizyonunu ve misyonunu gerçekleştirebilmek için, çağımızın teknolojik güçleri ile firmamızın teknik birikimi ve tecrübesini en üst düzeyde tutmaktır. Hizmet kalitesi ve güvenirliliğinin, insanların hayatı, yapıların ömrü ve kalitesi ile bağlantılı olduğunun bilinci ile çalışmaktır. Yapılandırdığımız projelerle bütünleşerek, kaliteli ekip ve ekipmanların yanında, kaliteli mühendislik hizmeti de sunmaktır. Şirketimizin maddi ve manevi varlıklarını tutarlı bir bakış açısıyla geliştirerek, sektörde sürekli ve sağlıklı bir büyüme gösterebilmektir. Şirket ve çalışanlarımız, faaliyette bulunduğumuz ülkelerin hukuk düzeni ve mevzuatına da uyum sağlamaktır.


ViZYONUMUZ
  Şirketimizin kapasitesi doğrultusunda, kurum ve kuruluşların hizmet beklentilerini ülkemiz standartlarında karşılamaktır. Sektörümüzde; hizmette farklılaşmak, çevreye saygılı, sağlık ve emniyeti ön planda tutan, çalışanları ve içinde bulunduğu toplumla sosyal sorumluluk ilkeleri ışığında bir farkındalık yaratacak şekilde ilerlemektir. Amaçlarımızı, çevreye ve doğaya zarar vermeden, ilişkide olduğumuz kurum ve kuruluşlarla uyum içerisinde gerçekleştirmektir. Tamamlanmış ve tamamlanacak projeler ile faaliyet bölgelerimizin gelişiminde önemli roller alarak, sürekli girişimci ve yenilikci olmaktır. Bunlarla birlikte; inşaat sektöründeki global gelişmelere katkıda bulunmaktır.

MİSYONUMUZ
  Şirketimizin maddi ve manevi varlıklarını sağlıklı bir şekilde büyüterek devam ettirmek ve sektörde sağlıklı bir büyüme göstermektir. Aynı zamanda, şirketimizi, sektöründeki diğer kuruluşların örnek alacağı firma konumuna getirmekle birlikte kalite bilincini yaymak ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaktır. Kısacası asıl gayemiz; İnşaat sektöründe üstün standartları olan, donanımlı bir inşaat şirketi olmaktır.